Penzion Rožmberk logo
  • Výlety na kole

  • Pěší turistika

  • Krásy Třeboně

Cyklistika

V cyklotezkami protkané oblasti Třeboňska si vybere každý podle svého kola a fyzických sil.
Oblíbená je trasa „okolo Třeboně a Rožmberka přes Starou Hlínu.

Naučná stezka Rožmberk – okruh 22 km seznamuje s rybníky
Naučná stezka Okolo Třeboně - okruh 39 km

Při cestě bychom neměli zapomenout se zastavit na nášem největším současném rybníku Rožmberku. A když už jsme tady, můžeme zkusit vidět na jeho hladině zakřivení Země. Půjčíme si loďku a pádlujeme od hráze a někdo se bude dívat s nosem u hladiny, jestli nás ještě vidí. Jinak Rožmberk – Největší rybník v ČR a střední Evropě, postavil jej v letech 1584–1590 Jakub Krčín z Jelčan. Hráz je 2 430 m dlouhá a 12 m vysoká. Dnes je zatopeno 489 ha. Na dvoustupňové, 2,7 km dlouhé hrázi stromořadí mohutných dubů.

Stará Hlína – Přes Lužnici u obce a přes jižní cíp rybníka Vítek vedou dva kamenné inundanční mosty z let 1781 a 1799 o 5 a 12 polích, technická památka.

Turistika

Z Třeboně vedou dvě naučné stezky.
Naučná stezka zdraví Hrádeček
Tuto cestu zvládnou i malé děti.
Na okruhu 3,6 km poznáte krásu stromů Třeboňska.
Naučná stezka Cesta kolem Světa.
Nebojte se, jedná se jen o cestu kolem rybníku Svět se 16-ti informačními zastávkami. Přesto tento okruh je 12 km dlouhý.

Cesty za poznáním okolí

Zámek Hluboká
Zámek Hluboká
Se svým souborem staveb a citlivě komponovanou krajinou řadí mezi nejvýznamnější zámecké areály období romantismu v rámci střední Evropy.
Hluboká vstoupila do dějin roku 1285, kdy na panství vládl Vítek, bratr Záviše z Falkenštejna. Po obvinění Záviše z velezrady odmítl Vítek vydat Hlubokou do královských rukou, a tak byl roku 1290 Záviš před Hlubokou popraven.
Mezi další majitele panství patřili Vilém z Pernštejna, Jáchym z Hradce, rod Schwarzenbergů.
Informace
Státní zámek Jindřichův Hradec
Státní zámek Jindřichův Hradec
Hrad a zámek je jedním z nejkrásnějších a nejmonumentálnějších zámeckých areálů na našem území.

Původní zeměpanský hrad, vybudovaný na skále nad tokem Hamerského potoka a říčkou Nežárkou, byl písemně zmiňován již kolem roku 1200. K nejvelkolepější přestavbě hradu, která proměnila gotický hrad v honosné renesanční sídlo, došlo ve 2. polovině 16. století za vlády posledních pánů z Hradce.
Informace
Státní zámek Červená Lhota
Vodní zámek Červená Lhota
Patří k těm nejhezčím zámkům na našem území. Právem ho můžeme označit za pohádkový a o tom svědčí i množství pohádek, které zde byly natočeny.
Zámek leží na hranici Jihočeského kraje, od Třeboně je vzdálený přibližně 44 km a my ho vřele doporučujeme navštívit.
Neobvykle zabarvený červený zámek se zrcadlí v hladině rybníka, uprostřed nějž byl zámek postaven. Kromě návštěvy zámku samotného by mohla turisty zaujmout možnost projížďky na loďkách po zámeckém rybníku.
Informace
Penzion Rožmberk logo
Adresa penzionu:
Lužnice 36, 379 01 Třeboň
Tel.: +420 734 620 617
E-mail: penzion@penzionrozmberk.cz
Copyright © 2024
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram